plenrusldeituk
  • Dell E7240 - nie rozpoznaje zasilacza

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dell E7240 - nie rozpoznaje zasilacza


przez krzysztof000 24 października 2023, 03:19
Witam,

Model laptopa: Dell E7240
Płyta główna: VAZ50 LA-9431P Rev: 1.0 (A00)
W biosie w ogóle nie rozpoznaje zasilacza. Sprawdzone na kilku oryginalnych zasilaczy Dell.
Laptop się włącza,ale jest 0% baterii i nie ładuje, tak jakby nie był podłączony zasilacz.
Podłączyłem nową baterię, ale pokazuje 72% i nie ładuje (nie wykrywa podłączonego zasilacza).
Jakiś układ na płycie za to odpowiada?

Dzięki za pomoc.

Re: Dell E7240 - nie rozpoznaje zasilacza


przez Google Adsense [BOT] 24 października 2023, 03:19

#2 Re: Dell E7240 - nie rozpoznaje zasilacza


przez ctro 24 października 2023, 06:38
W pierwszej kolejności sprawdź ten wątek
dell-e7240-la-9431p-nie-rozpoznaje-zasilacza-w-bios-brak-ladowania-t55442.html?hilit=E7240

Wykonaj pomiary linii PS_ID i układów z tamtego wątku. Dodatkowo jak wyszukasz laptopa E7440 i rozwiązane wątki z tym samym problemem, to są conajmniej 4 pomocne dla bliźniaczej płyty, w zakresie Twojego problemu. Jak nie wystarczy Ci to do samodzielnego usunięcia usterki, to podaj tutaj te pomiary i spróbujemy pomóc.

Re: Dell E7240 - nie rozpoznaje zasilacza


przez Google Adsense [BOT] 24 października 2023, 06:38
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.