• HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Grzechquu 23 lipca 2024, 11:39
Cześć prosił bym o pomoc, podpowiedz, wskazanie miejsca lub co zrobić, co sprawdzić gdyż płyta nie widzi karty WiFi.

Historia:
ZBook trafia do mnie nie wstaje, problemem okazał się zwarty most.

Udało się dorwać inną płytę i ogarnąć BIOS numery S/N itd. przeniesione ale dopiero wtedy zorientowałem się, iż nowa płyta nie ma WiFi (wlutowany układ intel AX200D2WL ) + nie ma obsadzonych układów.
Przerzuciłem drobnicę jak i samą kartę 1 do 1 porównując z płytą z uszkodzonym mostem nie nadal nie widzi tej karty WiFi.
Dorwałem schemat i boardview do 17 i widzę, że jest rezystor PCIE/CNVi ID R18132 ale za cholerę nie mogę go znaleźć na płycie 15" przeszukałem płytę porównując obszar po obszarze i wszystko wydaje się być identycznie.

Obie płyty są identyczne, obsadzenie elementów identyczne.
Płyty mają oznaczenie DAXW2EMBAE0 REV: E

Czy walczył ktoś może z podobny tematem albo jest w stanie wskazać jakiś punkt zaczepienia?

Z góry dzięki.

Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Google Adsense [BOT] 23 lipca 2024, 11:39

#2 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez matic 24 lipca 2024, 10:13
Hello!

Please, post a clear pictures of the marked area from both sides of both boards - the one with a damaged bridge and the other to which you transferred the CNVi module.
Obrazek

#3 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Grzechquu 24 lipca 2024, 12:36
Proszę obrazy
Obrazek


Obrazek

#4 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez matic 26 lipca 2024, 12:47
The pictures you posted are not very clear. Instead of one picture, you can take two - one of CNVi module area and another of PCH chip area.
In addition I asked for pictures of the same area from both sides of the board.

If you have a picture of CNVi module area of the board with a damaged bridge in their original state (before removing the CNVi module and other small components) post it as well.

#5 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Grzechquu 29 lipca 2024, 07:32
Unfortunately, I don't have a photo of what it looked like before removing the chips.

However, I am 100% sure that I put everything in the right places.

Damaged PCH:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Working board:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#6 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez matic 16 sierpnia 2024, 13:03
Measure the voltages to ground on listed points:
- On pin 2 of resistor R4122.
- On pin 2 of capacitor C4108.
- On pin 3 of transistor Q4104.
- On pads 2, 3 on the place of coil L4100.

All components according to the BoardView for Quanta XW2A, Rev: G.

#7 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Grzechquu 20 sierpnia 2024, 12:19
Hey, sorry for the delay, I was on vacation.

I don't know which elements these are. I don't have BoardView and the disc has no markings.


Thanks for verifying.

#8 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Vogelek23 20 sierpnia 2024, 13:21
Grzechquu napisał(a):I don't have BoardView and the disc has no markings.
Dokumentacja jest dostępna na forum: schemat-hp-zbook-15-g5-quanta-xw2-da0xw2mbab0-da0xw2mbag0-xw2a-t73141.html

Grzechquu napisał(a):I don't know which elements these are.
Punkty pomiarowe i lokalizację elementów zaznaczyłem na poniższym obrazku.
Obrazek

#9 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Grzechquu 21 sierpnia 2024, 10:34
- On pin 2 of resistor R4122. - 3,38V
- On pin 2 of capacitor C4108. - 3,38V
- On pin 3 of transistor Q4104. - 3.08V
- On pads 2, 3 on the place of coil L4100. - nieobsadzony, sprawdziłem jeszcze na innej płycie bo akurat mam innego laptopa jeszcze i też nie ma tej cewki a WiFi jest wiec to nie to - 0V

#10 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez matic 21 sierpnia 2024, 10:42
Grzechquu napisał(a):- On pads 2, 3 on the place of coil L4100. - nieobsadzony, sprawdziłem jeszcze na innej płycie bo akurat mam innego laptopa jeszcze i też nie ma tej cewki a WiFi jest wiec to nie to - 0V
I know this coil is not fitted and that's why I wrote "on the place of coil".

Set your multimeter to the diode test mode and measure the voltage drops to ground on pads 2, 3 on the place of coil L4100 with both polarities of test leads.

#11 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Grzechquu 27 sierpnia 2024, 11:04
pad 2 - 1,15V / 0,44V
pad 3 - 1,29V / 0,44V

#12 Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez matic 27 sierpnia 2024, 15:42
Are your solder joints on all pins of CNVi module fine?
It's usually hard to apply an equal amount of solder to all the pads with a soldering iron. So it may happen that some pads do not have contact with the motherboard due to too small amount of solder on them.
Instead of using a soldering iron, I attach BGA solder balls to the pads of CNVi module to avoid this problem.

Re: HP ZBook 15 G6 - Brak karty WiFi


przez Google Adsense [BOT] 27 sierpnia 2024, 15:42

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.