Po opisie widzę że z podstawami elektroniki i pomiarów słabo.
lorydriver wrote:
1-dioda ma przejście w 1 stronę na teście diody ( jeżeli dobrze to odczytałem to jest spadek napięcia .742 -takie jest wskazanie na mierniku mierzone na końcówkach diody w układzie w jedna stronę w druga stronę wskazuje 1)
Prawidłowo
lorydriver wrote:2-rezystor mierzony na jego końcach W układzie wskazuje 22ohm i na ciągłości lini ma przejście.
Prawidłowo
lorydriver wrote:3,4 - jeżeli to kondensatory to brak przebicia. Nie mam miernika żeby sprawdzić pojemność.
Najważniejsze na chwile obecną że nie mają zwarć
Zdjecie 2:
lorydriver wrote:1- spadek napięcia .824
2- .753
3- .754
4- .705
Na każdej diodzie przejście jest w jedna stronę. W druga wskazania to 1
Diody aby być pewnym ich sprawności lepiej mierzyć wylutowane. Gdybyś znał zasadę działania i testu diody wiedział byś że w jedną stronę mają zazwyczaj 75% wychylenia miernika (czyli twoje wartości są OK) a zamieniając przewody w drugą stronę nie powinien mieć żadnego... dlatego miernik pokazuje 1 co oznacza brak jakiejkolwiek wartości, bo tak działa dioda prawie każda, ma przewodność w jedną stronę a nie ma w drugą) ... tutaj też się kłania umiejętność obsługi miernika.
lorydriver wrote:5.6- pomiar rezystancji na końcach elementów wskazuje na jednym i drugim 2kohm
7- 0.5kohm na końcach
tego niestety nie jestem w stanie zweryfikować
lorydriver wrote:8- 5.71kohm do masy, na końcach brak wskazań, brak przejścia w obie strony- czy to oznacza ze uszkodzony?
powinien być w granicy 5.6kΩ (może i być 5.71kΩ) mierząc bezpośrednio na nim a nie względem masy taka wartość jest poprawna, u ciebie jest chyba uszkodzony skoro twierdzisz że "brak przejścia w obie strony".. pomiar/pomiary powinny być wykonane bezpośrednio na punktach rezystora, a nie względem masy .. i ważny aspekt multimetr ustawiony musi być na 20k
lorydriver wrote:9- czy to jest jakiś stabilizator napięcia? U mnie na obudowie jest oznaczenie LN6296. Obok bezpiecznika 5v jest drugi taki sam element o oznaczeniu 9F06P. Czy to są te same układy o tych samych parametrach,a innych oznaczeniach? Czy może dwa różne układy o różnych oznaczeniach i wartościach?
Po pierwsze bezpieczniki podaje się w A - Amper, a nie V - Volt i jest on o ograniczeniu 5A- Amper, a nie Volt (choć fakt w ich specyfikacji jest coś takiego jak Volt... oznacza to przy jakim maxymalnym napięciu może pracować, jednakże w bezpiecznikach dużo ważniejszym odczytem jest A)
W każdym razie co do układów ciężko coś znaleźć w internecie odnośnie ich dokładnej specyfikacji, być może są to stabilizatory, może diody typu dual, możliwe że można coś wywnioskować z ich pomiaru, ale na chwile obecną brak czasu
lorydriver wrote:10- jak sprawdzić mogę sprawdzić ten bezpiecznik 5v?
Multimetr, ustawiony na brzęczek/diodę lub 200Ω.. Bezpiecznik pełni funkcje zabezpieczenia przeciążeniowego i w momencie przepływy prądu (A - Amper) większego niż jego wartość ulega przerwaniu. Reasumując sprawny bezpiecznik , na multimetrze musi wskazywać pełne wychylenie miernika coś jak zwarcie, bezpieczniki mierzy się tylko i wyłącznie na obu jego końcach, a nie względem masy.