• Identyfikacja uszkodzonych elementów na płycie ASROCK Q1900-ITX

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Identyfikacja uszkodzonych elementów na płycie ASROCK Q1900-ITX


przez marcinleb 6 kwietnia 2025, 22:22
Witam, mam płytę główną od ASROCK Q1900-ITX R1.04. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji elementów zaznaczonych na czerwono. Oba elementy są takie same i na obu jest uszkodzenie ale mimo to odczytałem coś w stylu g4e0G ale nie wiem co to jest i czy poprawnie odczytałem.
Gdyby ktoś posiadał jakiś schemat/boardview byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Obrazek

Re: Identyfikacja uszkodzonych elementów na płycie ASROCK Q1900-ITX


przez Google Adsense [BOT] 6 kwietnia 2025, 22:22

#2 Re: Identyfikacja uszkodzonych elementów na płycie ASROCK Q1900-ITX


przez Vogelek23 7 kwietnia 2025, 10:43
Q748 = Q814 = QM2423K (P-MOSFET). Jeśli oba zostały uszkodzone, to do sprawdzenia headery USB1_2 oraz USB3_1_2, a także gniazda i kable, które są do tych headerów podłączone (pod kątem zwarć pinów).

Re: Identyfikacja uszkodzonych elementów na płycie ASROCK Q1900-ITX


przez Google Adsense [BOT] 7 kwietnia 2025, 10:43

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.