• Lutowanie głowicą kwarcową CHX

Правила форуму:Натисніть тут для перегляду правил форуму

  1. Назва теми повинна містити короткий опис проблеми.
  2. Тема повідомлення має містити розгорнутий опис проблеми та питання.
  3. Забороняється публікувати вкладення з повною документацією або файлами БІОС, а також посилатися на будь-які сторонні веб-сайти, на яких розміщені такі файли. Дозволяється публікувати лише невелику частину документації (до однієї сторінки на пост).
  4. Ви можете описати лише одну проблему на тему. Для кожної іншої проблеми слід відкривати нову тему.
  5. Тут суворо заборонено вимагати будь-яку документацію чи файли БІОС. Для таких запитів використовуйте підфорум ЗАПИТ НА ДОКУМЕНТАЦІЮ/БІОС.
Ця тема позначена як АРХІВНИЙ. Відповідайте лише в тому випадку, якщо ваша відповідь містить рішення проблеми (Правила Форуму, п. 12.1).

#1 Lutowanie głowicą kwarcową CHX


honeyglazed 17 Березня 2017, 06:48
Witam. Od niedawna, jestem (nie) szczęśliwym posiadaczem stacji TOUCHBGA IR-PRO-SC v6. W prawdzie, jest to chińczyk, ale od czegoś trzeba zacząć. Stacja posiada trzy górne grzałki, w tym kwarcową CHX. I w związku z tą głowicą właśnie, mam pytanie: Czy ktoś z Was, lutował już taką techniką, i jak to się ma do głowicy IR (czy profile są podobne, na co trzeba uważać i czy jest sens używania tej głowicy)? Dodam, że na początek, chcę pobawić się w reflow (na własnym szrocie, który nie jest mi już potrzebny). Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Re: Lutowanie głowicą kwarcową CHX


Google Adsense [BOT] 17 Березня 2017, 06:48

#2 Re: Lutowanie głowicą kwarcową CHX


dominik555 17 Березня 2017, 11:17
Oczywiście, że da się lutować. To też jest IR tylko zdaje się jest inny zakres fali. Bezwładność cieplna powinna być mniejsza w porównaniu z promiennikiem ceramicznym.

#3 Re: Lutowanie głowicą kwarcową CHX


franekx6 17 Березня 2017, 13:33
Ja całą stację zbudowałem na promiennikach kwarcowych. Przykładowo górny osiąga pełną zdolność po około 30s, mniejsza bezwładność cieplna i moim zdaniem lepsza kontrola temperatury. Ale to moje skromne zdanie nie miałem niestety możliwości pracy z ceramicznymi ale z tych jestem zadowolony. Tak jak Kolega wyżej napisał promiennik kwarcowy to też podczerwień :)

#4 Re: Lutowanie głowicą kwarcową CHX


honeyglazed 17 Березня 2017, 13:38
Czyli lepiej podłączyć na stałe IR-a? Pytam, bo wydaje mi się, że grzałkę kwarcową trudniej będzie kontrolować. A jeśli chodzi o HR, to trochę mam stracha, że rozdmucha drobnicę (straszna wichura).

EDIT:

Po prostu mam dylemat, czy aby nie lepiej będzie, jak zamontuję na stałe ceramiczną IR (na większości filmików z YT widzę, że raczej takiego promiennika wszyscy używają.

#5 Re: Lutowanie głowicą kwarcową CHX


honeyglazed 19 Березня 2017, 14:56
honeyglazed написав:Czyli lepiej podłączyć na stałe IR-a? Pytam, bo wydaje mi się, że grzałkę kwarcową trudniej będzie kontrolować. A jeśli chodzi o HR, to trochę mam stracha, że rozdmucha drobnicę (straszna wichura).

EDIT:

Po prostu mam dylemat, czy aby nie lepiej będzie, jak zamontuję na stałe ceramiczną IR (na większości filmików z YT widzę, że raczej takiego promiennika wszyscy używają.


EDIT:

A więc tak: Jestem po testach wszystkich grzałek, które były dołączone do stacji lutowniczej. Po kalibracji IR i CHX powiem tylko tyle: Grzałka kwarcowa, nie ma sobie równych. Idealnie trzyma temperaturę i dogrzewa i nie goni wartości na wyświetlaczu. Jakby ktoś miał podobne dylematy, jak ja na początku wątku, to z czystym sumieniem polecam grzałkę kwarcową (CHX).

Re: Lutowanie głowicą kwarcową CHX


Google Adsense [BOT] 19 Березня 2017, 14:56
Ця тема позначена як АРХІВНИЙ. Відповідайте лише в тому випадку, якщо ваша відповідь містить рішення проблеми (Правила Форуму, п. 12.1).

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

_______________________________
Всі права захищені. Заборонено копіювати будь-який вміст та елементи веб-сайту без дозволу.
Усі торгові марки, назви брендів, продукти чи послуги, опубліковані на цьому веб-сайті, належать їхнім законним власникам і використовувались лише в інформаційних цілях.