• MSI PS42 8RB problem z klawiaturą

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 MSI PS42 8RB problem z klawiaturą


przez mattom94 29 czerwca 2024, 13:46
Witam,
płyta główna MS-14B11 Ver:1.0

Zacznę od początku, otrzymałem laptopa pod wymianę klawiatury wraz z zakupioną nową klawiaturą w wersji układu klawiszy arabski.
Z informacji od właściciela, klawiatura nie działała w pełni, niektóre klawisze nie działały lub wprowadzały po dwa znaki. Niestety mój błąd, nie testowałem klawiatury przed wymianą, więc nie znałem dokładnie usterki.

Po wymianie klawiatury, wymiana poszła gładko, klawiatura działała w BIOS natomiast pod Windows (11) nie działały klawisze (znaki - Q,W,E,R itp..), klawisze funkcyjne działały prawidłowo. Dziwnym trafem po podłączeniu zewnętrznej klawiatury również nie działała i zachowywała się w ten sam sposób co wbudowana. Po jej odłączeniu klawisze działały już prawidłowo, co mnie bardzo zaintrygowało. Tak jakby jakiś sterownik się podgrał.

Idąc dalej stwierdziłem że problem może leżeć w oprogramowaniu KBC lub BIOS, zatem przeprogramowałem oba wsady na nowo z pozyskanego ze znanej strony wsadu, obecnie klawiatura nie działa wcale w BIOS i pod systemem za wyjątkiem cyfr od 0-9, klawisze funkcyjne działają prawidłowo - tutaj bez zmian.

Moim zdaniem problem jest tutaj z wsadem, jeśli ktoś miał lub ma czysty wsad BIOS/KBC to będę wdzięczny

Re: MSI PS42 8RB problem z klawiaturą


przez Google Adsense [BOT] 29 czerwca 2024, 13:46

#2 Re: MSI PS42 8RB problem z klawiaturą


przez Vogelek23 7 lipca 2024, 20:50
Proszę utworzyć stosowny wątek w dziale ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS, bo dział NAPRAWA LAPTOPÓW do takich zapytań nie służy. Pytanie pomocnicze - czy po przywróceniu oryginalnych wsadów płyta powróciła do oryginalnego stanu (działa w BIOSie, nie działa w Windowsie)? Próbowałeś postawić nowy system operacyjny na dysku testowym? Druga sprawa - czy jesteś na 100% pewny, że nowa klawiatura jest sprawna?

#3 Re: MSI PS42 8RB problem z klawiaturą


przez mattom94 7 lipca 2024, 23:29
Tak powróciła po przywróceniu oryginalnych wsadów, system próbowałem postawić ale nic to nie zmienia, zamówiłem nową klawiaturę, sprawdzę jak przyjdzie :)

Re: MSI PS42 8RB problem z klawiaturą


przez Google Adsense [BOT] 7 lipca 2024, 23:29
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.