• Monitor Belinea 101751 nie uruchamia się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#21 Re: Monitor Belinea 101751 nie uruchamia się


przez edos 15 grudnia 2013, 19:24
R113 -17,5 ohm

musi być 1W 0,62 a czy może być większy? ok 1 ohm?

Re: Re: Monitor Belinea 101751 nie uruchamia się


przez Google Adsense [BOT] 15 grudnia 2013, 19:24

#22 Re: Monitor Belinea 101751 nie uruchamia się


przez WIOLAD 15 grudnia 2013, 19:27
edos napisał(a):R113 -17,5 ohm

musi być 1W 0,62 a czy może być większy? ok 1 ohm?

Wartość tego rezystora jest dość krytyczna.

#23 Re: Monitor Belinea 101751 nie uruchamia się


przez edos 15 grudnia 2013, 19:37
WIOLAD napisał(a):
edos napisał(a):R113 -17,5 ohm

musi być 1W 0,62 a czy może być większy? ok 1 ohm?

Wartość tego rezystora jest dość krytyczna.



Krytyczny to jest stan mojego miernika chyba :/ Nowy unit UT70A i głupieje jak "paczka gwoździ" :/
Znowu sprawdzam ten R113 i już ma 01,1 ohm. Czy to bardzo niepoprawna wartość ?. Zaraz zweryfikuję innym miernikiem.

Tak. R113 ma dokładnie 01,1 ohm rozumiem ze ma to znaczenie a tym przypadku i musi byc dokładnie 0,62 (ze złotym paskieiem czyli +- 10% tolerancja) ???

Wartość krytyczna ale czy oznacza,ze przy 01,1 ohma przetwornica nie wystartuje?

#24 Re: Monitor Belinea 101751 nie uruchamia się


przez Vogelek23 15 grudnia 2013, 21:28
Tanim multimetrem nie zmierzysz dokładnie rezystancji poniżej 1Ω, ponieważ już sama rezystancja przewodów pomiarowych (oraz styków w przełączniku zakresów) wprowadzi błąd rzędu ok. 0,5Ω. Ponadto, rozdzielczość takiego miernika ograniczona jest do 0,1Ω - zmierzenie rezystancji z rozdzielczością 0,01Ω wymaga zatem zastosowania dynamicznej metody pomiaru.

Jest jednakże sposób na zmniejszenie błędu pomiaru, wynikającego z rezystancji przewodów - na zakresie pomiarowym 200Ω należy zewrzeć sondy pomiarowe, odczytać wyświetloną wartość i odjąć ją od wyniku pomiaru danego rezystora.

#25 Re: Monitor Belinea 101751


przez edos 10 stycznia 2014, 18:35
gkrz67 napisał(a):...... Często wymieniałem te ICE2AS01, a że było je cięzko zdobyć to wstawiałem podobne i robiłem małe przeróbki. Jak padł tranzystor to układ na 90%. ......



Pozamiatane.
2AS01 załatwił sprawę. Czyli - Kondensatory, 2AS01, Bezpiecznik 2A, i tranzystor.


Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Re: Monitor Belinea 101751


przez Google Adsense [BOT] 10 stycznia 2014, 18:35

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.