• Pytanie teoretyczne: 19V na lini 3V.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Pytanie teoretyczne: 19V na lini 3V.


przez ppgg1 13 marca 2014, 16:10
Podczas pomiarów przypadkowo zwarłem dwie nogi, na linię 3V poszło 19V. Poleciał kontroler KBC zasilany z tej linii bezpośrednio, natomiast analizując schemat zauważyłem że pośrednio (przez rezystor 100 KOHM) napięcie z tej lini podawane jest również na wiele innych elementów, jak mosfety, diody, kondensatory itp.

Pytanie zasadniczy, czy rezystor 100 KOHM zabezpieczył te elementy, czy raczej trzeba się liczyć z ich uszkodzeniem. Pytam gdyż zastanawiam się nad sensem dalszej naprawy.

Re: Pytanie teoretyczne: 19V na lini 3V.


przez Google Adsense [BOT] 13 marca 2014, 16:10

#2 Re: Pytanie teoretyczne: 19V na lini 3V. 


przez Vogelek23 13 marca 2014, 17:50
Zabawimy się we wróżkę: nie zabezpieczył. KBC jest połączony swoją strukturą z wieloma innymi elementami i jeśli on się uszkodził, to możliwe, że uszkodziło się to, co jest fizycznie podłączone pod KBC. Ot, cała odpowiedź.

Re: Pytanie teoretyczne: 19V na lini 3V.


przez Google Adsense [BOT] 13 marca 2014, 17:50

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.