• Szukam firmware do tabletu Beex Cobra 4GB

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1Szukam firmware do tabletu Beex Cobra 4GB


przez 4goth 11 sierpnia 2016, 00:10
Tablet wyświetlał tylko logo Beex i nic więcej.
Reset nie dał efektu. Wgrywałem rożne firmware - efektem było tylko wyświetlanie białego ekranu.
Chip: RockChip RK3026
Kolega figofag znalazł soft:
beex-cobra-sd-4gb-uszkodzony-soft-t43997.html?hilit=beex%20cobra
...pytanie czy się podzieli.

Wgrywałem teoretycznie odpowiednie oprogramowanie ze strony:
http://www.rockchipfirmware.com/node/259
..ale również bez efektu.

Ogólnie wgrałem już 6 i nic (czyli biały ekran).
Ktoś ma wgrany oryginał lub ma taką możliwość?

Tablet nie jest wiele wart, dlatego zaoferuję bajeczną sumę 20 zł za pomoc.

Re: Szukam firmware do tabletu Beex Cobra 4GB


przez Google Adsense [BOT] 11 sierpnia 2016, 00:10

#2 Re: Szukam firmware do tabletu Beex Cobra 4GB


przez figofag 13 sierpnia 2016, 15:54
Czy udało się pozyskać soft?
Plik jest zbyt duży na forum a linku z którego pobrałem nie mogę ponownie znaleźć.

#3 Re: Szukam firmware do tabletu Beex Cobra 4GB


przez 4goth 14 sierpnia 2016, 08:12
Ciągle szukam, sprawdzam ...czekam.

-- Dodano: czwartek, 18 sie 2016, 07:55 --

figofag napisał(a):Plik jest zbyt duży na forum a linku z którego pobrałem nie mogę ponownie znaleźć.


Prosiłbym o wrzucenie na np dysk google, jeśli jest taka możliwość.
Sprawdziłem 9 wsadów z czego dwa startowały, a tylko w jednym działał dotyk, ale był on "przesunięty" wraz z dotykiem, a wifi nie działało.
Wsady były z kompletnie innych modeli - zgadzał się chipset, matryca, rozdzielczość.
Zakładam, że to tylko (a jak się okazało aż) kwestia firmware.

Re: Szukam firmware do tabletu Beex Cobra 4GB


przez Google Adsense [BOT] 14 sierpnia 2016, 08:12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.