Zasady działu: Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu
- Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
- Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
- Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
- Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
Re: Re: Wirus w MBR
przez Google Adsense [BOT] • 4 lutego 2011, 00:10
Ja w nowiuteńkiej pamięci na usb miałem wirusa w mbr właśnie, partycja czyściutka, flashowanie biosu acerka z takiego pena ubiło go na amen i musiałem wydłubać kostkę z laptopa. Wirusy w Pamięciach przenośnych są niewykrywane przez większość programów antywirusowych. Znaczy program mi skrzeczał że jest wirus ale nic nie znajdował. Nie wiem jakim kolega programem mi skanował,ale się dowiem i dam znać. Możliwe że w programie antywirusowym jest opcja żeby skanował mbr,a nie tylko samą partycję.
Dodam że dużo nowych pamięci przenośnych ma wirusy w MBR, dodam też że włożenie czystego pendrajwa do komputera może go zarazić, natomiast dla odmiany dysku nie zarazi. Nie wiem na czym to polega.
Dodam że dużo nowych pamięci przenośnych ma wirusy w MBR, dodam też że włożenie czystego pendrajwa do komputera może go zarazić, natomiast dla odmiany dysku nie zarazi. Nie wiem na czym to polega.
Większość wirusów z pendrive przenosi się na zasadzie uruchamiania autostart.inf. Typowy użytkownik komputera uruchamia pendrive przez okienko Windowsa, które wyskakuje po podpięciu nośnika do komputera. Ewentualnie uruchamia przez "Mój komputer". Obejście tego i usunięcie wirusa jest proste. Wystarczy użyć np. Total Commander. Podpinamy pendrive, zamykamy wszystkie okienka które nam generuje windows. Odpalamy TC, i tam wybieramy literkę pendrive. Następnie wizualnie rozpoznajemy co jest wirusem, a co nie i usuwamy (oczywiście musimy mieć włączone pokazywanie ukrytych plików). Tyle. Jeśli dla pewności chcemy wyzerować pendrive to np. DMDE ma możliwość wypełniania sektorów zadanym ciągiem danych (np. 00 00 00 00 00 ....)
Jeżeli nasz komputer zostanie zainfekowany z wirusa z pendriva często taki wirus wyłącza możliwość pokazywania ukrytych plików. Wtedy z pomocą przychodzi Flash disinfector dodatkowo aby zabezpieczyć się przed tego typu wirusami polecam Panda USB Vaccine. Można nim zabezpieczyć zarówno pendrivy jak i dyski.
Nie na temat
przez Google Adsense [BOT] • 4 lutego 2011, 09:59
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
_______________________________Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.