• Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Kalmar11 22 sierpnia 2017, 11:40
Witam serdecznie.
Otóż chciałbym w jakiś sposób na stałe wyłączyć grafikę Nvidii w tym laptopie ponieważ wyświetla ona artefakty, tak aby laptop uruchamiał się na zintegrowanej grafice.
I tu też moje pytanie, czy jest to możliwe, a jeżeli tak to jak to zrobić?
Płyta główna to: DAGD3AMBCC0 REV:C
Procesor Intel Core i3-350m

Z góry dziękuję za zainteresowanie

Czy żadna z doświadczonych Osób nie wypowiada się w tym dziale?

Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Google Adsense [BOT] 22 sierpnia 2017, 11:40

#2 Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Type5 23 sierpnia 2017, 19:23
Najprościej wyłączyć w menedżerze urządzeń,
najlepiej wymienić układ.

#3 Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Kalmar11 23 sierpnia 2017, 19:32
Chodzi o to żeby całkowicie ja wyłączyć. Tak żeby laptop uruchamiał się na INTEL HD

#4 Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez koper912 23 sierpnia 2017, 20:24
W niektórych modelach wystarczy wylutować cewkę od GPU.

#5 Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Kalmar11 23 sierpnia 2017, 20:31
A jak będzie zasilany gfx po wylutowaniu cewki?

#7 Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Kalmar11 23 sierpnia 2017, 21:32
A od kiedy masz zasilanego Intela i Nvidię czy tam Ati z tej samej przetwornicy?

Oczywiście masz rację, chodziło mi o zasilanie gfxcore które jest już za cewka

Mam jeszcze pytanie czy ma może ktoś boardview do tej płyty? Niestety tego które jest na forum nie mogę otworzyć.

#8 Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii  [ROZWIĄZANY]


przez pawel80 25 sierpnia 2017, 00:12
Na początek musiał byś stwierdzić jaką dokładnie masz platformę. Tego typu technologicznie zaprojektowane płyty główne wychodziły w trzech wariantach tzn. UMA, Optimus i Discrete. Ty masz zewnętrzną grafikę zatem masz dwie opcje Optimus lub Discrete. Teraz tak, aby szybko to sprawdzić wystarczy zobaczyć, czy masz zamontowane drabinki rezystorów od LVDS dla PCH Intel.
Poniżej masz zdjęcie wskazujące gdzie one się mieszczą. Zdjęcie pochodzi z płyty UMA i tylko te rezystory są zamontowane.
Jeżeli nie będzie górnego rzędu drabinek RP19, RP20, RP21, RP22.


Obrazek

To czeka cię syzyfowa praca, bo jest trochę tego do przekładania. Jeżeli dalej byś chciał się z tym bawić to schemat boardview, oraz zdjęcia dostępne na forum w rękę. I wszystkie elementy z opisem E@0 podmieniasz lub dokładasz nowe na pozycje I@0.

#9 Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Kalmar11 27 sierpnia 2017, 19:30
Niestety w mojej płycie te drabinki nie są obsadzone, więc jak już się zdecyduję to czeka mnie sporo zabawy.

Bardzo dziękuję za pomoc w mojej sprawie

Re: Sony Vaio PCG-51113M Problem z Grafiką Nvidii


przez Google Adsense [BOT] 27 sierpnia 2017, 19:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.