• HP 15-ay055TU zawiesza się

#1 HP 15-ay055TU zawiesza się


romanpolska 30 Жовтня 2017, 18:35
Witam
Laptop po około 10min od włączenia przestaje reagować poprawnie na klawiaturę i pad. Reakcja jest skokowa lub wcale, wygląda to jakby zasoby jego były obciążone na 100%. Bios ma przywrócone domyślne ustawienia, W10 zachowuje się tak samo jak W7. Nie ma znaczenia czy zainstaluje sterowniki układowe czy nie, uruchomiony w trybie awaryjnym z obsługą sieci również się tak zachowuje. Raczej się nie przegrzewa gdyż restart laptopa uzdrawia go na chwilę. Po około godzinie pracy mignie parę razy obraz i wypisze komunikat o problemie z sterownikiem grafiki oczywiście w sytuacji uruchomienia w normalnym trybie w W7 z zainstalowanymi sterownikami.
Czym ten problem zdiagnozować?
Pozdrawiam

Re: HP 15-ay055TU zawiesza się


Google Adsense [BOT] 30 Жовтня 2017, 18:35

#2 Re: HP 15-ay055TU zawiesza się


Vogelek23 30 Жовтня 2017, 20:16
romanpolska написав:Po około godzinie pracy mignie parę razy obraz i wypisze komunikat o problemie z sterownikiem grafiki
Obawiam się, że ten problem wykracza poza ramy niniejszego działu i masz do naprawy/wymiany chipset grafiki.

#3 Re: HP 15-ay055TU zawiesza się


romanpolska 30 Жовтня 2017, 22:22
Witam
Zapomniałem dopisać że testy dostępne na stronie HP robiłem i wszystkie przechodziły OK. Test grafiki ma jedną z zakładek (testuj do wystąpienia błędu) walczył z dwie godziny i żaden błąd nie został zarejestrowany. Skoro testy w dostępne przed załadowaniem systemu przechodzą bez błędu to pozwoliłem sobie założyć temat tutaj.
Pozdrawiam

#4 Re: HP 15-ay055TU zawiesza się


Vogelek23 1 Листопада 2017, 02:11
Jeśli na różnych systemach operacyjnych i nawet w trybie awaryjnym występuje ten sam problem, to usterka może być tylko sprzętowa. Zwłaszcza, że system zgłaszał już problem ze sterownikiem grafiki.

romanpolska написав:walczył z dwie godziny i żaden błąd nie został zarejestrowany
2 godziny to tyle, co nic. W przypadku uszkodzonych chipsetów grafiki, ich wada może się ujawnić nawet po kilku dniach pełnego obciążenia GPU.

#5 Re: HP 15-ay055TU zawiesza się  [РІШЕНО]


romanpolska 31 Грудня 2017, 15:23
Witam
Przeanalizowałem dokładnie zasoby sprzętowe tego osobnika i pozwoliłem sobie zaryzykować o wymianę dysku na SSD, zainstalowanie systemu w UEFI.
Efekt tego taki że da się oglądać dwie zakładki FireFox-a i grać w Pasjansa bez zakłóceń :-)
Dziękuje za pomoc
Pozdrawiam

Re: HP 15-ay055TU zawiesza się  [РІШЕНО]


Google Adsense [BOT] 31 Грудня 2017, 15:23

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

_______________________________
Всі права захищені. Заборонено копіювати будь-який вміст та елементи веб-сайту без дозволу.
Усі торгові марки, назви брендів, продукти чи послуги, опубліковані на цьому веб-сайті, належать їхнім законним власникам і використовувались лише в інформаційних цілях.