• Panasonic TX-55AS802B - Zawiesza się na starcie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Panasonic TX-55AS802B - Zawiesza się na starcie


przez wiorec 5 stycznia 2020, 21:26
#1 04 Sty 2020 16:07
Witam,
Posiadam pacjenta jakim jest telewizor Panasonic TX-55AS802B. Usterka jaka go dopadła to zawieszanie się na starcie. Po uruchomieniu telewizora pojawia się logo PANASONIC i obraz wisi. Telewizor nie reaguje na pilot, wpięcie pendrive z firmware itp. Czytałem w necie, że ta seria miała problemy z blokiem IC8903 - pamiec EMMC. Niestety nie widziałem nigdzie plików wsadowych stąd moje pytanie czy można coś tutaj jeszcze pokombinować?

Czy jest opcja aby wylutować układ pamięci i spróbować z niego wyciągnąć wsad a następnie wgrać go na nowy układ tego tego producenta? Czy też robiąc takie coś moge być pewien, że error powieli się z układu na układ?

Oznaczenie płyty głównej:
TNPH1111 1 A

Na zdjęciu płyta główna oraz podejrzany uklad
Obrazek
Obrazek

Re: Panasonic TX-55AS802B - Zawiesza się na starcie


przez Google Adsense [BOT] 5 stycznia 2020, 21:26

#2 Re: Panasonic TX-55AS802B - Zawiesza się na starcie


przez Usunięty Użytkownik 576 6 stycznia 2020, 18:35
Pamięci sypia się.Shynix np w fonach lg już strasznie.Jeśli dasz rade(masz czym) zawsze można spróbować zgrać zawartość wgrać do podobnej potem update z pendrive.Robiłem kilka panasonic ale kończyło się to głównie na wymianie płyty.Zrobiłem kilka na emmc w samsungu a potem olałem naprawę TV.

Re: Panasonic TX-55AS802B - Zawiesza się na starcie


przez Google Adsense [BOT] 6 stycznia 2020, 18:35
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.