• HP 15CS-3004NW PŁYTA GŁÓWNA DAG7BLMB8D0 REV D cyklicznie miga power

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP 15CS-3004NW PŁYTA GŁÓWNA DAG7BLMB8D0 REV D cyklicznie miga power


przez inventco 28 kwietnia 2021, 19:21
Laptop trafił do mnie nie włączający się.
Uszkodzona przetwornica 3,3V po wymianie układu przetwornicy i wymianie układu IT5570E-128
Laptop reaguje na power ale cyklicznym on off (miga led na przycisku power)
Podpięcie ładowarki powoduje start łądowania (led zapala się na pomarańczowo) próba włączenia miga led power i laptop się restartuje.
Napięcie na adapter id około 0,5V (sprawdziłem kilka zasilaczy)
rezystancja do masy pinu adapter id 7,89k ...

Z baterii także mam cykliczne on off
nie mogę nigdzie namierzyć schematu ani nawet pdf do tego IT... dostępny był tylko układ IT5570E-128CXA oryginalnie jest CXS (sprzedawca mówi, że pasuje zamiennie).

I teraz nie wiem co sprawdzić. Niby jest ok nie ma nigdzie zwarć na CPU płyta nie ma dedykowanej grafiki.

Nie wiem czy ten IT programuje się przy starcie czy też trzeba mu wsad wgrać.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.


Aktualizacja.
Nadal na pinie adapter id mam 0,5V
Laptop nadal pokazuje ładowanie i ładuje
Podłączyłem SVOD
po odczytaniu IT (był zaprogramowany) zrobiłem EREASE
po właczeniu laptop podskoczył do mniej więcej 180mA na 2 może 3s po czym się wyłączył.
Po wciśnięciu power laptop już nie miga przyciskiem power.
Świeci się ciągle i laptop pobiera 30mA
Nic nie startuje
Wgrałem komplet pobrany z VINAFIX dokładnie to samo 30mA
Nie wiem czy układy CXA i CXS są zamienne ? w sensie te 5570E-128
Napięcia 5V, 3,3V 1,8V obecne
brak jednego napięcia na płycie prawdopodobnie CPU core Niestety na tej płycie nie ma żadnych oznaczeń cewek. ukłąd obok tranzystorów to: 5V= czyli richtek i nie mam sygnału na nodze 23 czyli VRON po wciśnięciu power mam 5V zasilające układ RT3612EB ale nie pojawia się sygnał VRON i przetwornica nie rusza. Nie ma na niej zwarcia.

Re: HP 15CS-3004NW PŁYTA GŁÓWNA DAG7BLMB8D0 REV D cyklicznie miga power


przez Google Adsense [BOT] 28 kwietnia 2021, 19:21

#3 Re: HP 15CS-3004NW PŁYTA GŁÓWNA DAG7BLMB8D0 REV D cyklicznie miga power


przez inventco 29 kwietnia 2021, 11:42
On this particular capacitor to gnd is over 100 ohm so ok.
On all coils no short to gnd.
5V is present
1,8 present
3,3V present
now those voltages are stable.
only what i do not have is CPUCORE (i believe) this is generated by RT
RT after i press power on gets VCC 5V has 18V too only what i do not see is ENABLE and this signal is from IT
i do not see 1.05V on board
I will try make photo and put voltages

Obrazek

#4 Re: HP 15CS-3004NW PŁYTA GŁÓWNA DAG7BLMB8D0 REV D cyklicznie miga power


przez matic 29 kwietnia 2021, 19:41
How about the voltage and resistance to ground on another coil near the RAM memory?

#5 Re: HP 15CS-3004NW PŁYTA GŁÓWNA DAG7BLMB8D0 REV D cyklicznie miga power


przez marcin223344 7 maja 2021, 16:29
Hey dwa dławiku kolo cpu to vcc_core rezystancja na nich 100ohm jest poprawna(w miarę)
Dławik na którym masz 180 ohm to vcc_aux
Tu jest troszkę mało w podobnych konstrukcjach 10 generacji rezystancja na vcc_aux jest w granicach 300ohm+ co może sugerować uszkodzenie hybrydy
Ale powoli objaw migającego na biało gniazda to problem z kbc racze postaraj sie znaleźć taka sama rewizjie....kbc który tam masz sam sie programuję wsad jest w biosie.....
Jeżeli po wymianie kbc na taki sam jak było orginalnie (taka sama rewizja) i wgraniu czystego biosu ze strony hp z czystym me ,pwm ...ect nie będzie postepu (napiecia na vcc_core ) wtedy raczej uszkodzona jest hybryda...
Zacznij od kbc
I zapoznaj sie z sekwencją startową oraz budowa zasilania
Cpu intela 10generacji (np plyta la-j801p) schemat dostępny....

Ok edycja bo zerknolem na foto na dławiku 3.3 masz rezystancje 680 ohm - to zdecydowanie za mało.....
Sciagnij cewke I zobaczyć po której stronie pada masz niską rezystancje i zrób próbę zwarciowa max 3.3v obawiam się ze na 95% w tym przypadku uszkodozna jest hybryda.....

Re: HP 15CS-3004NW PŁYTA GŁÓWNA DAG7BLMB8D0 REV D cyklicznie miga power


przez Google Adsense [BOT] 7 maja 2021, 16:29
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.