• Stacja Quick 861DA metody lutowania oraz ustawienia

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Stacja Quick 861DA metody lutowania oraz ustawienia


przez kamil1986 17 grudnia 2021, 22:13
Jakie techniki stosujecie oraz ustawienia stacji podczas lutowania metodą hot air. Ja zaopatrzyłem się w stację Quick 691DA 1300W, 200 ltr/min i jakoś opornie mi to idzie. Przeglądając forum odnośnie stacji Quick zauważyłem że większość użytkowników tej stacji oscyluję z temperaturą w okolicach 375°C i w miarę niski nadmuch 30-70. W moim przypadku z takimi ustawieniami mogę grzać płytę nawet 30min i nie jestem w stanie nic ściągnąć z płyty tym bardziej układów z polem masy pod spodem. Aby cokolwiek podziałać z taką temperaturą muszę ustawić nadmuch co najmniej na 155 i grzać płytę dość długo ale wtedy cały flux jest rozdmuchiwany po płycie jak z kompresora. Wiem że to wszystko zależy ok rodzaju, grubości i zdolności płyty do rozpraszania ciepła. Próbowałem na różnych płytach na starszych oraz nowszych modelach i efekty były za każdym razem podobne. W moim przypadku sensowne efekty zauważyłem dopiero gdy ustawiłem temp na 450°C i nadmuch na około 170 grzejąc płytę z daleka około 5cm od płyty i stopniowo powoli zbliżając dyszę do układu aż zacznie pływać. Poniżej pozwolę sobie zacytować odpowiedz kolegi Vogelek23 chodzi o wylutowanie kostki bios.

Proszę mieć na uwadze, że model 861DW ma mniejszą moc, niż 861DE - te 200W robi jednak różnicę. 375°C i nadmuch 30 powinny w zupełności wystarczyć.


Z takimi ustawieniami w moim przypadku mogę płytę grzać całą noc i żaden układ ani nie drgnie, sprawdzałem stację pod kątem utrzymywania stabilnej temperatury oraz czy dysza równomiernie grzeje, wszystko wydaję się w porządku. Dysza jakiej głównie używam to 8mm gięta. Oczywiście podczas wylutowywanie używam topnika KINGBO RMA-218 ale jaki to rodzaj topnika raczej nie ma większego znaczenia.

Re: Stacja Quick 861DA metody lutowania oraz ustawienia


przez Google Adsense [BOT] 17 grudnia 2021, 22:13

#2 Re: Stacja Quick 861DA metody lutowania oraz ustawienia


przez michalmwp 18 grudnia 2021, 00:28
Jeśli chodzi o wylut np dużych mosfetów to nie używaj żadnej zwężającej dyszy. To laminat odbiera najwięcej ciepła i jego trzeba podgrzać a nie mosfeta. Ja używam 861DS ustawioną na 375st i nadmuch 55.
Kiedyś kupiłem zagiętą dyszę 8mm ale jej nie używam bo dużo gorzej mi szło lutowanie, nawet gorzej iż dyszą prostą 8mm.

Re: Stacja Quick 861DA metody lutowania oraz ustawienia


przez Google Adsense [BOT] 18 grudnia 2021, 00:28
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.