• Monitor Asus PG279Q - nie włącza się.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Monitor Asus PG279Q - nie włącza się.


przez chlebogryzarka 24 grudnia 2021, 22:20
Cześć,

Problem dotyczy monitora Asus PG279Q. Po podłączeniu oryginalnego zasilacza brak reakcji, nic się nie dzieje po wciśnięciu przycisku, napięcie na zasilaczu powyżej 19V. Po wymontowaniu dwóch płytek ze środka 4H.2E433.A00 oraz 4H.2W501.A00 i odłączeniu w całości matrycy, w momencie podłączenia zasilacza na ułamek sekundy zapalają się równocześnie i gasną dioda zielona oraz czerwona na płytce Nvidia G-Sync 900-12324-0020-000 M. Czy to może oznaczać zwarcie? Zasilacz laboratoryjny będę posiadał od poniedziałku.

Byłbym wdzięczny za wskazanie kierunku poszukiwań :)

Obrazek

Edit. Monitor uruchamia się na zasilaczu laboratoryjnym przy ustawieniu 5A i stopniowym podnoszeniu napięcia od 0V do 19V, jeśli jednak na starcie dostanie 19V nic się nie dzieje. Gdzie szukać przyczyny?

Re: Monitor Asus PG279Q - nie włącza się.


przez Google Adsense [BOT] 24 grudnia 2021, 22:20

#2 Re: Monitor Asus PG279Q - nie włącza się.  [ROZWIĄZANY]


przez gieres 6 września 2023, 18:00
Wiem ,że odkop ale dzięki autorowi tego tematu udało mi się znaleźć rozwiązanie zagadki.

W moim przypadku mobo zachowywało się dokładnie tak samo, czyli
w momencie podłączenia zasilacza na ułamek sekundy zapalają się równocześnie i gasną dioda zielona oraz czerwona na płytce Nvidia G-Sync 900-12324-0020-000 M
. Na cewce od zasilania g-synca pojawiało się 5v na ułamek sekundy. Z wyjętą płytką od g-synca bylo stałe 5v na zasilaniu tego modułu. To wskazywało na problem z zasilaniem g-synca.
Edit. Monitor uruchamia się na zasilaczu laboratoryjnym przy ustawieniu 5A i stopniowym podnoszeniu napięcia od 0V do 19V, jeśli jednak na starcie dostanie 19V nic się nie dzieje. Gdzie szukać przyczyny?

Zaobserwowałem dokładnie takie samo zachowanie. Przy powolnym podkręcaniu napięcia o 1v, płyta od g-synca zaczyna wstawać już od 6V i pobiera ok 800mA. Przy ok 12-13V wstaje backlight, płyta zaczyna działać i monitor wyświetla normalnie obraz przy pełnych 19V. Wszystko działa ok, do momentu aż nie wyłączymy monitora przyciskiem, ponownie już sam nie wstanie. Przy zasilaniu bezpośrednio z 19v płyta pobiera 8-9mA i nie reaguje na przycisk power.
Obrazek

Rozwiązaniem problemu była wymiana kondensatora(zaznaczony na różowo) na wyjściu przetwornicy 5V od zasilania g-sync, po wylucie miał ok 170 μF z nominalnych 270 μF. Wstawiłem jakiś 470μF 25V i monitor ożył, włącza się za każdym razem z przycisku :D
Obrazek

Re: Monitor Asus PG279Q - nie włącza się.  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 6 września 2023, 18:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.