• Miernik Uni-T UT70A - pokazuje wartości nawet bez pomiaru

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Miernik Uni-T UT70A - pokazuje wartości nawet bez pomiaru


przez krzysztof000 18 kwietnia 2022, 20:07
Witam,

Mam miernik Uni-T UT70A jak włączam np. wskazywanie na 20V to podaje samoczynnie wynik np. 0,09V, zmieniam na inne parametry i też rośnie skok w górę samoczynnie. Czyżby uszkodzony miernik? Można jakoś zresetować? Ale wynik napięcia baterii pokazuje prawidłowy jak mierzę... Można jakoś uszkodzić miernik poprzez niewłaściwe pomiary? Czy mierniki mają jakieś zabezpieczenie przed niewłaściwym użytkowaniem?

Dziękuję za pomoc.

Re: Miernik Uni-T UT70A - pokazuje wartości nawet bez pomiaru


przez Google Adsense [BOT] 18 kwietnia 2022, 20:07

#2 Re: Miernik Uni-T UT70A - pokazuje wartości nawet bez pomiaru


przez Vogelek23 2 maja 2022, 15:33
Jak długo masz ten multimetr? Jeśli już jakiś czas, to możliwe, że po prostu zabrudzone są styki przełącznika zakresów. Trzeba otworzyć multimetr i sprawdzić. Pamiętaj, że styki mogą być nasmarowane smarem, który chroni pola stykowe przed wycieraniem - nie polecam usuwania tego smaru. Oczywiście można uszkodzić przetworniki A/C w mierniku poprzez niewłaściwe pomiary - na przykład mierząc napięcia na zakresach rezystancji.

#3 Re: Miernik Uni-T UT70A - pokazuje wartości nawet bez pomiaru


przez ctro 3 maja 2022, 05:43
Bez kabli również pokazuje wartości?

Re: Miernik Uni-T UT70A - pokazuje wartości nawet bez pomiaru


przez Google Adsense [BOT] 3 maja 2022, 05:43
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.