• IR 6000 Czy górna grzałka powinna grzać cały czas ?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 IR 6000 Czy górna grzałka powinna grzać cały czas ?


przez Zlocisz1234 7 listopada 2022, 16:09
Witam, posiadam stację IR6000, kupiłem ją na aukcji od kogoś, kto użył jej kilka razy i stała od 2017roku
jest to wersja 2250w.
Jednak jedna rzecz mnie zastanawia... Czy normalne jest, że górna grzałka cały czas grzeje po uruchomieniu urządzenia ? Czy coś jest nie tak z tą stacją?

Grzeje bezustanie jakby na małej mocy, a jak ustawi się program to temperatura rośnie. sprawdzałem termoparą i pirometrem.
Pirometr do 400stopni. Górna grzałka jak nie ustawię programu grzeje w okolicach 400st , a jak włączę program z rosnącą rampą to rośnie ponad skalę w pirometrze. Na termoparze ponad 500

Przypuśćmy, że chciałbym użyć stację czasem tylko jako preheater , a górna grzałka będzie ciągle niepotrzebnie się grzała - bez sensu

Połączyć się z komputerem w żaden sposób też nie mogę. Instalowałem sterowniki PL2303 , na najnowszych pisało coś, że nie wspierane od 2012 , a na starzych pokazywało port COM5 , ale w programie psoft nie udało się niestety połączyć. System win 10

Re: IR 6000 Czy górna grzałka powinna grzać cały czas ?


przez Google Adsense [BOT] 7 listopada 2022, 16:09

#2 Re: IR 6000 Czy górna grzałka powinna grzać cały czas ?


przez matic 7 listopada 2022, 21:39
Hello!

Create the following profile in the PC410 controller:
r1 -> Step
L1 -> 0
d1 -> 60
r2 -> End
Hb -> 50

Start the set profile and check if the top heater also starts in this case.

#3 Re: IR 6000 Czy górna grzałka powinna grzać cały czas ?  [ROZWIĄZANY]


przez Zlocisz1234 8 listopada 2022, 08:37
Nie wytrzymałem i zajrzałem do środka. Miałem tego nie robić, ale kupiłem sprzęt w całkiem dobrej cenie i podobno był użyty tylko kilka razy. Rzeczywiście tak wygląda. Bardziej opłaci mi się go naprawić, niż zwracać, nawet jeśli miałbym wymienić pc410, które najbliżej udało mi się znaleźć z niemiec, a tak to tylko z chin.

Programator z tego co widzę jest ok. Gdy nie ma załączonego programu, nie podaje sygnału na przekaźnik. Lecz przekaźnik trochę przewodzi.
Na styku jest 130v.
Zamówiłem nowy przekaźnik ssr fotek 25a, powinno hulać.

Re: IR 6000 Czy górna grzałka powinna grzać cały czas ?  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 8 listopada 2022, 08:37

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.