• Stacja do BGA - 3 czy 4 promienniki w dolnym podgrzewaczu?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Stacja do BGA - 3 czy 4 promienniki w dolnym podgrzewaczu?


przez Pitok12e 4 września 2023, 11:47
Siema. Buduję stację BGA i zastanawiam się, jak wykonać dolny podgrzewacz. Do jego budowy chciałem wykorzystać dwa podgrzewacze Puhui T-8280. Z tym, że wymienię oryginalne promienniki na mocniejsze. Stacja ma naśladować Jovy RE-8500, więc mam zamiar wykorzystać 3 promienniki po 1000W każdy. Z tym, że środkowy będzie zajmował prawie całą szerokość podgrzewacza, a nie jak w Jovy (około połowy szerokości). Moją koncepcję przedstawia rysunek z trzema promiennikami. Wszystko fajnie, tylko boję się tego, że są za duże luki między promiennikami, bo aż 36 mm. Czy to nie za dużo? W Jovy środkowy kwadratowy promiennik ma 125 mm, przy czym szerokość dolnego podgrzewacza to 280 mm, co daje 77,5 mm luki z góry i dołu promiennika, a mimo tego nikt nie narzeka, że stacja nie dogrzewa czy coś. Czy może jest to czymś rekompensowane? Może przez obudowę promienników działającą jako odbłyśnik? Jeżeli tak, czy tutaj też muszę go zastosować, czy nie jest on konieczny?
Żeby zrekompensować luki i maksymalnie wypełnić przestrzeń, postanowiłem wrzucić 4 promienniki. Boczne mają po 1000W, a dwa środkowe po 500W, tak aby nie przekroczyć 3000W. Pytanie tylko, jak będzie wyglądał rozkład mocy i temperatur? Bo te boczne mają po 1000W, a środkowe są dwa po 500W, a nie jeden, co ma 1000W. Niby środkowe będą połączone razem równolegle jako jeden 1000W i niby środkowy będzie pobierać w teorii i praktyce 1000W, ale to będą fizycznie dwa oddzielne promienniki, z których każdy ma po 500W, przez co wydaje mi się, że środek będzie słabiej dogrzewany. A wy co sądzicie? Tą koncepcję przedstawia rysunek z 4 promiennikami.
Jak widać, praktycznie całe pole podgrzewacza jest wypełnione na długość, jak i na szerokość. Jak sądzicie, którą koncepcję wybrać? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Obrazek
Obrazek

Re: Stacja do BGA - 3 czy 4 promienniki w dolnym podgrzewaczu?


przez Google Adsense [BOT] 4 września 2023, 11:47
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.