• Asus ZenBook flip 14 um462da: problemy z uruchamianiem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Asus ZenBook flip 14 um462da: problemy z uruchamianiem


przez Marvel 11 maja 2024, 19:39
Cześć,
Mam problem z Asusem Zenbookiem um462da płyta ux462da REV 2.1 zwiazany z tym że:
1. Bios pokazuje 8192MB (mam 16384MB w laptopie) natomiast w windowsie pokazuje tak jak ma być, ale traktuje ta pamięć jako zarezerwowana sprzętowo
2. Windows głównie się włącza na zasilaczu, wtedy można na nim normalnie pracować, natomiast jak się dwa razy komputer uruchomi ponownie to wtedy dostaje freeze i stoi przy ładowaniu się windowsa (fazy procesora maja stałe wartości 0,85V i 0,87V)
3. Kiedy ma wpięta baterie wtedy dzieją się dziwne rzeczy bowiem raz się włączy windows i po jakimś czasie nie wiem czemu ale samoistnie się wyłącza, albo dostaje freeze(najczęściej to się dzieje)

Generalnie laptop jest po zalaniu jakimś słodkim napojem, po wyczyszczeniu myślałem że będzie okej ale jest jak jest.

Proszę o pomoc w dalszej diagnostyce
Pozdrawiam

Re: Asus ZenBook flip 14 um462da: problemy z uruchamianiem


przez Google Adsense [BOT] 11 maja 2024, 19:39

#2 Re: Asus ZenBook flip 14 um462da: problemy z uruchamianiem


przez Vogelek23 12 maja 2024, 12:02
Proszę zamieścić wyraźne zdjęcia obszarów, które były zalane. Czym czyściłeś płytę?

#3 Re: Asus ZenBook flip 14 um462da: problemy z uruchamianiem


przez Marvel 13 maja 2024, 13:09
Czyściłem większość za pomocą alkoholu izopropylowego, ale też przy
bardziej lepkich częściach użyłem spirytusu
Największe zalanie było na 3 zdjęciu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

#4 Re: Asus ZenBook flip 14 um462da: problemy z uruchamianiem


przez Vogelek23 13 maja 2024, 14:02
W kwestii samego czyszczenia - zalania płynami, zawierającymi cukier, czyści się detergentami, ponieważ spirytus nie rozpuszcza cukrów. Ja używam płynu do mycia szyb MrMuscle. Oczywiście po wyczyszczeniu takim płynem należy płytę umyć w izopropanolu, aby usunąć pozostałości detergentu (który może z czasem powodować miejscową korozję).

Co zaś do usterki - skoro najbardziej zalany był obszar wokół pamięci RAM, to najpewniej pod układami pamięci pozostały resztki płynu. Należy wylutować te układy, wyczyścić, zakulkować i wlutować z powrotem.

Re: Asus ZenBook flip 14 um462da: problemy z uruchamianiem


przez Google Adsense [BOT] 13 maja 2024, 14:02
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.