• Czy może ktoś to wyjaśnić ?

#1 Czy może ktoś to wyjaśnić ?


от pawelektronik 12 Июнь 2024, 18:06
Właśnie obejrzałem filmik o naprawie laptopa https://www.youtube.com/watch?v=BTInQNGi36s w którym wadliwy MOSFET powodował, że laptop nie mógł być włączony.

Niestety nie do końca rozumiem , co właściwie się stało. Czy może mi ktoś wyjaśnić np brak napięcia na bramce?

Czy było to spowodowane zwarciem między bramką i źródłem?

Re: Czy może ktoś to wyjaśnić ?


от Google Adsense [BOT] 12 Июнь 2024, 18:06

#2 Re: Czy może ktoś to wyjaśnić ?  [РЕШЕНО]


от ado 12 Июнь 2024, 21:55
pawelektronik писал(а):Czy może mi ktoś wyjaśnić np brak napięcia na bramce?

A dokładniej na obu bramkach PQ8900 i PQ8901 przez PR8918.
pawelektronik писал(а):Czy było to spowodowane zwarciem między bramką i źródłem?

Ewidentnie przez zwarcie co jest na filme z yt ujęte.
Ale warto pamiętać za układ ładowania pewnie produkuje wysterowanie bo jest zasilany.

Nie mam pewności czy układ nie monitoruje prądu bramki i się nie zabezpiecza po przekroczeniu ustalonego progu .

#3 Re: Czy może ktoś to wyjaśnić ?


от pawelektronik 13 Июнь 2024, 11:45
dziękuję ado

Nie mam pewności czy układ nie monitoruje prądu bramki i się nie zabezpiecza po przekroczeniu ustalonego progu .


naprawiacz chyba nie wspominał o wyższej temperaturze i tak to trochę wyglądało jakby w ogóle nie było napięcia na bramce

Re: Czy może ktoś to wyjaśnić ?


от Google Adsense [BOT] 13 Июнь 2024, 11:45

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.