• Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь: бренд, полное обозначение компьютера и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать: маркировку материнской платы (в случае аппаратного обеспечения ремонта), расширенное описание неисправности, что было проверено/заменено/измерено + выводы и вопрос. Если вы не можете найти маркировки материнской платы, вы должны прочитать ЭТУ ТЕМУ. Если вы все еще не можете найти маркировки, удалите пожалуйста фотографии обеих сторон материнской платы - удалите сначала все пленки и модули, которые могут покрывать маркировку.
  3. Перед публикацией новой темы, вы должны прочитать все темы на форуме КУРСЫ и попытаться сделать предварительный диагноз, основанный на содержании этих курсов.
  4. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты), а также файлов BIOS / прошивок. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы или дать ссылку на файл BIOS на форуме НЕПРОВЕРЕННЫЕ ФАЙЛЫ BIOS/EFI, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на один пост. Файл не может иметь видимых водяных знаков, «конфиденциальных» меток, адресов электронной почты и т.д.
  5. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного компьютера. Вы должны создавать отдельные темы для каждого компьютера.
  6. Не разрешается создавать тему, в которой вы спрашиваете схемы, бордвю, фотографий материнской платы, файлы BIOS или сервис-мануалы. Если вы хотите попросить любой из этих, вы должны открыть новую тему в форуме ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

#1 Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от msiedlin 2 Июль 2024, 22:31
Witajcie mam "pacjenta" Lenovo 6th gen X1 carbon
Model , o którym mowa to
ThinkPad X1 Carbon G6-20KH (20KH007JPB).... z 2018r.

System nie widzi kontrolera thunderbolt nie działa także wyjście HDMI, prawdopodobnie ,z tego co czytałem, to po aktualizacji firmware programem Lenovo vantage.
Czy ktoś z kolegów przerabiał temat i ma na tą dolegliwość skuteczną receptę ? :)


Pozdrowienia
Michał

Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от Google Adsense [BOT] 2 Июль 2024, 22:31

#2 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от msiedlin 4 Июль 2024, 10:32
Witajcie, poczytałem trochę. Wynika z tego ,że mój przypadek nie jest odosobniony, a firma Lenovo nie wspiera tego problemu.
Thunderbolt ma swój extra spi flash oznaczony na płycie U184 - W25Q80JVSNIQ_SO8 nie znalazłem do niego prawidłowego wsadu jakby ktoś dysponował to byłbym wdzięczny.

Ze swojej strony spróbuje go wylutować zrobić z niego kopie i spróbuje go skasować i zaprogramować weryfikując jego sprawność. oryginalny soft narażał pewnie kość na dużą ilość zapisów i odczytów - kość przez to uszkadza się.

Pozdrawiam
Michał

#3 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от pehol193 4 Июль 2024, 14:00
Taki wsad do Lenovo t480 pobierałem ze strony Lenovo, pod hasłem "Lenovo t480 Thunderbolt software".

#4 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от msiedlin 4 Июль 2024, 21:34
Witaj, ale wyłuskiwałeś z tego update binarkę czy robiłeś update pod windowsem ? U mnie update pod windowsem nie przechodzi bo w urządzeniach systemowych thunderbolt jest niewidoczny .

Pozdrawiam
Michał

#5 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от msiedlin 8 Июль 2024, 21:09
Witajcie wgrałem do U184 (flash od tunderbolta) binarką zaciągniętą z sieci oznaczoną jako prawidłowa. Dla bezpieczeństwa wstawiłem nową kość lecz nie zmieniło to sytuacji dalej tunderbolt był niewidoczny i brak obrazu na HDMI. Postanowiłem spróbować downgrade biosa i coś poszło nie tak :( .laptop się uruchamia można wejść do biosa ale przy próbie bootowania obraz znika i porty USB stają się nieaktywne. Po ponownym włączeniu po wyjęciu baterii głównej i RTC to samo. Można wejść w diagnostykę błędów nie wyrzuca, dyski widzi ale przy próbie ładowania windows czy linux zanika obraz . Padł pewnie któryś z wsadów BIOS albo EC co koledzy radzą? Trzeba wgrać komplet wsadów bios+EC czy naprawiać to co jeszcze zostało jakimiś narzędziami ?
Pozdrawiam
Michał

#6 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от carrneiro 9 Июль 2024, 14:41
Nowa kość DV czy JV?
Masz poziom inżynieryjny, więc coś mi się nie zgadza :?
PS. ten soft w usb-c przeważnie nie różni się od siebie. Porównałeś oba wsady?

#7 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от msiedlin 11 Июль 2024, 12:50
Bios naprawiony, wracamy do punktu wyjścia. Gdyby ktoś miał sprawdzony wsad do U184 (flash spi thunderbold ) proszę o upload.

edit: tak się zastanawiam,ponieważ nie zauważyłem uszkodzenia fizycznego flasha SPI U184 czy nie dochodzi w tych laptopach do uszkodzenia głównego sterownika thunderbolt
JHL6540 S LLSM - U182A . wypadałoby w takim układzie zapiąć saleae i zobaczyć czy ta pamięć U184 w ogóle jest odpytywana.
PS. Mam poziom inżynieryjny, bo z zawodu jestem dyrektorem :P

Pozdrawiam
Michał

#8 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от carrneiro 11 Июль 2024, 16:19
msiedlin писал(а):tak się zastanawiam,ponieważ nie zauważyłem uszkodzenia fizycznego flasha SPI U184

Musi być wypalony na wylot żeby okazał się uszkodzony?
EDIT:
Zamieść oba wsady usb-c do porównania.
EDIT2:
msiedlin писал(а):Bios naprawiony

Co znaczy, że bios naprawiony? Potwierdzenie hipotezy?

#9 Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от msiedlin 11 Июль 2024, 17:16
Myślałem , że na tym forum otrzymam merytoryczną pomoc. Tym czasem tylko pouczenia i ustawianie do kąta - piaskownica. Kompleksy wychodzą jak się nie ma nic mądrego do dodania.

żegnam Wasze "wspaniałe" forum CHwwD

Michał

Re: Lenovo X1 Carbon 6th Gen - system nie wykrywa Thunderbolt oraz brak obrazu po HDMI


от Google Adsense [BOT] 11 Июль 2024, 17:16
Эта тема помечена как АРХИВНАЯ. Oтвечайте только если ваше сообщение содержит решение проблемы (Условия и Положения, c. 12.1).

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.