• Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь: бренд, полное обозначение компьютера и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать: маркировку материнской платы (в случае аппаратного обеспечения ремонта), расширенное описание неисправности, что было проверено/заменено/измерено + выводы и вопрос. Если вы не можете найти маркировки материнской платы, вы должны прочитать ЭТУ ТЕМУ. Если вы все еще не можете найти маркировки, удалите пожалуйста фотографии обеих сторон материнской платы - удалите сначала все пленки и модули, которые могут покрывать маркировку.
  3. Перед публикацией новой темы, вы должны прочитать все темы на форуме КУРСЫ и попытаться сделать предварительный диагноз, основанный на содержании этих курсов.
  4. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты), а также файлов BIOS / прошивок. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы или дать ссылку на файл BIOS на форуме НЕПРОВЕРЕННЫЕ ФАЙЛЫ BIOS/EFI, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на один пост. Файл не может иметь видимых водяных знаков, «конфиденциальных» меток, адресов электронной почты и т.д.
  5. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного компьютера. Вы должны создавать отдельные темы для каждого компьютера.
  6. Не разрешается создавать тему, в которой вы спрашиваете схемы, бордвю, фотографий материнской платы, файлы BIOS или сервис-мануалы. Если вы хотите попросить любой из этих, вы должны открыть новую тему в форуме ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.

#1 Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Sherlock69 3 Август 2024, 11:33
Cześć,
mam problem z laptopem Dell XPS 9350, raz się uruchomi ale się zawiesza a raz świecą diody 2 amber 4 light albo 2 amber 5 light - sprawdzałem jest to problem z pamięciami ram.
W tym laptopie niestety pamięci są lutowane na płycie, pytanie do was jak ustalić która kość powoduje problem? Robiłem test memtest z hbcd ale nic nie wyszło, czy może wylutować np. 2 kości i wtedy sprawdzić czy będzie ok? Jakie macie na to patenty?
Oznaczenie kodowe płyty (z rewizją): LA-C881P Rev. 1.0
KBC: MEC5085-LZY-5

Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Google Adsense [BOT] 3 Август 2024, 11:33

#2 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от ctro 3 Август 2024, 16:26
O co chodzi z tym lenovo na końcu posta?
Jak wylutujesz 2 kości, a nie wlutujesz ich z powrotem, to zmieni się konfig i raczej maszyna nie odpali.

Najpierw zmieniłbym kość bios na nową, bo czasami problemy z jej odczytem dają naprzemienny kod błędu o uszkodzeniu procesora i ram.

#3 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Vogelek23 4 Август 2024, 11:44
Sherlock69 писал(а):pytanie do was jak ustalić która kość powoduje problem?
Uruchom na komputerze Memtest (z bootowalnego pendrive), który pokaże zakres adresów z błędami (najczęściej degradacji ulega pamięć w kanale A z najmłodszymi adresami, jednak nie jest to sztywną regułą). Najlepiej po prostu wymień wszystkie 4 kości RAM na nowe - nie zalecam wymiany tylko jednej kości, bo pozostałe są już na pewno zdegradowane i za niedługi czas zaczną dawać o sobie znać i problem powróci. Przy okazji, jeśli chcesz, możesz wykonać upgrade RAM - zależnie od tego, ile masz pamięci fabrycznie. Maksymalnie możesz zamontować 16GB@2133MHz. Oczywiście w przypadku upgrade'u należy zmienić także konfigurację MEM_CONFIGx. Ostatnio robiłem taki upgrade z 8GB do 16GB w Acerze Spin 5 po zwarciu na przetwornicy RAM 1,2V - wszystkie kości pamięci miały zwarcie wewnętrzne.

#4 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Sherlock69 4 Август 2024, 16:51
Dobra spróbuje w pierwszej kolejności podmienić kość BIOS, jak dalej będzie tak samo to wymienie te kości.
Pytanie czy wiesz gdzie można je dostać w dobrej cenie, najlepiej w Polsce? W tej konfiguracji jest 16 GB

#5 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Vogelek23 4 Август 2024, 18:39
Nie wiem, bo nie podałeś oznaczeń tych pamięci. Zamieść zdjęcie jednej z kości RAM.

Sherlock69 писал(а):Robiłem test memtest z hbcd ale nic nie wyszło
Jeśli na wszystkich czterech PEŁNYCH przebiegach test zakończył się wynikiem 0 błędów, to nie jest to problem pamięci RAM. Chyba, że zrobiłeś skrócony test - przetestowanie 16GB pamięci powinno potrwać około 2 godzin.

#6 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Sherlock69 5 Август 2024, 16:50
Wymieniłem kość na nową i bez rezultatów, dalej to samo.
Po odpaleniu memtesta test sam się włączył i działał przez kilka godzin - dokładnie nie wiem ile bo nie mierzyłem.
Zauważyłem jeszcze dziwną zależność, otóż jak odpalam laptopa bez dysku to się normalnie włącza za każdym razem natomiast jeśli wepnę dysk to już jest problem z odpaleniem - świecą się błędy o których mówiłem 2 amber i 5 light

#8 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Sherlock69 6 Август 2024, 12:21
Teraz się zbuntował i nawet bez dysku nie chce się odpalić...
Co do pamięci to wrzucam zdjęcie
Изображение

#9 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от ctro 6 Август 2024, 13:50
Zrób reset cmos. Wpięta bateria CMOS ile ma volt?

#10 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Sherlock69 6 Август 2024, 14:08
Pierwsze co zrobiłem to był właśnie reset CMOS, bateryjka nowa 3V

#11 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от ctro 7 Август 2024, 07:05
Spróbuj wgrać plik bios, który zrzucałeś przy podmianie kostki. Może coś w pliku się namieszało.
Podpinałeś dysk m2 NVME? W starszym Dellu miałem problemy z dyskiem Intela na takin interfejsie, ale już nie pamiętam czy wyświetlał kod błędu.
Spróbowałbym z m2 SATA jak ruszy po wgraniu bios.

#12 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Sherlock69 7 Август 2024, 11:02
Fakt był problem z plikiem ale to chyba ja coś namieszałem, niemniej jednak wgrałem mu bios z internetu i działał po tym zabiegu.
W załączniku wrzucam 2 pliki.
Na ten moment tak jak pisałem nawet bez dysku nie chce się załączyć a powinien.
Podesłalibyście link gdzie kupić te pamięci w dobrej cenie? :)

#13 Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от ctro 8 Август 2024, 00:18
Lepiej usuń pliki, bo tu na forum jest osobny dział na pliki bios i można zlapać ostrzeżenie.

ME region czyściłeś lub przenosiłeś swój?
Może warto wgrać jeszcze raz ostatnio poprawnie działający plik? Nie do końca zrozumiałem, czy już to próbowałeś robić po całkowitym unieruchomieniu laptopa..

Re: Dell XPS 9350 - 2 amber 4 light


от Google Adsense [BOT] 8 Август 2024, 00:18

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.