• Xbox Series X - identyfikacja elementu

Правила форума:Нажмите здесь, чтобы посмотреть правила этого форума

  1. Тема должна иметь: бренд, полное обозначение компьютера и краткое описание неисправности.
  2. Сообщение темы должно содержать: маркировку материнской платы (в случае аппаратного обеспечения ремонта), расширенное описание неисправности, что было проверено/заменено/измерено + выводы и вопрос. Если вы не можете найти маркировки материнской платы, вы должны прочитать ЭТУ ТЕМУ. Если вы все еще не можете найти маркировки, удалите пожалуйста фотографии обеих сторон материнской платы - удалите сначала все пленки и модули, которые могут покрывать маркировку.
  3. Перед публикацией новой темы, вы должны прочитать все темы на форуме КУРСЫ и попытаться сделать предварительный диагноз, основанный на содержании этих курсов.
  4. Не допускаем прикреплять вложения в виде полных инструкций/схем (или ссылки для них на другие сайты), а также файлов BIOS / прошивок. Вы можете разместить только небольшую часть инструкции/схемы или дать ссылку на файл BIOS на форуме НЕПРОВЕРЕННЫЕ ФАЙЛЫ BIOS/EFI, что упростит диагностику/ремонт для автора темы. Вы не можете дать более одной полной страницы инструкции/схемы на один пост. Файл не может иметь видимых водяных знаков, «конфиденциальных» меток, адресов электронной почты и т.д.
  5. Невозможно создать тему, в которой вы описываете неисправность более чем одного компьютера. Вы должны создавать отдельные темы для каждого компьютера.
  6. Не разрешается создавать тему, в которой вы спрашиваете схемы, бордвю, фотографий материнской платы, файлы BIOS или сервис-мануалы. Если вы хотите попросить любой из этих, вы должны открыть новую тему в форуме ЗАПРОСЫ О ДОКУМЕНТАЦИЮ И BIOS/EFI.

#1 Xbox Series X - identyfikacja elementu


от krisark 30 Август 2024, 15:50
Witam wszystkich,
Xbox Series X, płyta M1168546-003
Proszę o identyfikację elementu zaznaczonego na zdjęciu oraz o identyfikację cewki obok.
Изображение
Изображение
Изображение

Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от Google Adsense [BOT] 30 Август 2024, 15:50

#2 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от Vogelek23 30 Август 2024, 16:07
Marking 25=xxx to układ RT6218AHRGJ8F. Datasheet w załączniku. Mam jednak wrażenie, że to nie jest oznaczenie 25=, bo pinout na płycie niezbyt pasuje do tego z załącznika. Dasz radę zamieścić wyraźniejsze zdjęcie układu, np. spod mikroskopu?



Необходимо авторизоваться для просмотра вложений в этом сообщении.

#3 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от krisark 30 Август 2024, 16:23
To już jest spod mikroskopu, lepiej nie widać.
Wydaje mi się, że to 2D=.
Ciężko jest to odczytać bo akurat tam tam zwęglone.

#4 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от Vogelek23 30 Август 2024, 19:12
Jeśli to 2D=xxx to jest to układ RT6254AHGJ6F, którego pinout pasuje nieco bardziej. Dodatkowo, znalazłem zdjęcie tej płyty właśnie z takim układem, więc wygląda na to, że oznaczenie to 2D=xxx.

#5 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от krisark 30 Август 2024, 20:52
No zgadza się 2D=xxx (RT6254AHGJ6F), ale mam jeszcze pytanie. Przeanalizowałem schemat, sprawdziłem według schematu pin-out fizycznie na płycie i z pomiarów wychodzi na to, że jest to układ U34 (MP2161AGJ-Z).
Teraz nasuwa się pytanie czy układy RT6254AHGJ6F i MP2161AGJ-Z, są kompatybilne bo tak porównuje i chyba nie za bardzo to pasuje?
Изображение
Изображение

#6 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от ctro 30 Август 2024, 21:13
Pytanie, czy schemat, który masz pokrywa się z oznaczeniem Twojej płyty?
Były rewizjeni ze znaczącymi zmianami

#7 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от krisark 30 Август 2024, 21:18
ctro писал(а):Pytanie, czy schemat, który masz pokrywa się z oznaczeniem Twojej płyty?
Były rewizjeni ze znaczącymi zmianami
Dobre pytanie, płyta M1168546-003, a na schemacie jest Toledo SB, więc ciężko to rozszyfrować.
Zobacz na pomiary według zdjęcia powyżej, wygląda na to, że się pokrywa, chyba że pin 1 jest w innym miejscu?
U34:
pin 1 - 135,50kΩ
pin 2 - 35,70kΩ
pin 3 - 1,32kΩ
pin 4 - 0,12Ω
pin 5 - 1,32kΩ
pin 6 - 0,12Ω
pin 7 - 105,20kΩ
pin 8 - 155,70kΩ

L2 - 1,32kΩ

#8 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от ctro 31 Август 2024, 08:29
Pinout pasuje, pokrywa się też ze schematem dla MP2161AGJ-Z.
Między P1 i P2 masz idealnie różnicę o R133 100KR.

RT6254AHGJ6F ma na pin 3 i 4 GND, a Ty masz na 4 i 6.

Musisz lepiej się poprzyglądać temu układowi, bo ani 2D=, ani 25= nie pasują do GND widocznego na zdjęciu.

Z5=, ZD=, 75= ? - strzelam

#9 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от Vogelek23 31 Август 2024, 11:54
To jest fragment fotografii, którą znalazłem w sieci.
Изображение
Ewidentnie jest tutaj nadruk 2D=T2M (jakość nie powala, ale oznaczenie jest czytelne), choć patrząc na pin 6, łączy się on z pinem 4 i jest to masa, czyli inaczej, niż w RT6254AHGJ6F, a jednocześnie tak samo, jak u Ciebie. Czyżby zatem producenci układów próbowali nas zmylić, produkując różne układy pod tym samym markingiem? Co najmniej dziwna sprawa... Marking dla MP2161AGJ to AKRx. Istotnie, pokrywa się on z tym, co jest na PCB.

EDYCJA: Znalazłem układy Richtek o oznaczeniach: "15=xxx" czyli RT5789BGJ8F, "20=xxx" czyli RT5788AGJ8F oraz "26=xxx" czyli RT5779AGJ8F. Pinout tych układów jest identyczny z przedstawionym schematem oraz z układem MP2161AGJ, a także są one w identycznej obudowie TSOT23-8. Myślę, że to może być właśnie jeden z tych układów, natomiast oznaczenie "25=xxx" na spalonym układzie wydaje się być albo źle odczytane, albo to po prostu błędny nadruk (albo jeszcze inny układ).

#10 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от krisark 31 Август 2024, 21:12
Sprawa jest naprawdę dziwna.
Podejrzewam, że jest tutaj niewyraźny nadruk, bo ewidentnie jest 2D=xxx (nawet na zdjęciu które dałeś), ale to D też nie jest takie normalne i może to być "0".
Myślę, że masz rację tam może być napisane nie 2D=xxx (RT6254AHGJ6F), ale 20=xxx (RT5788AGJ8F ).
Teraz pytanie jaki układ założyć, taki jak w schemacie MP2161AGJ czy któryś z tych 15=xxx" czyli RT5789BGJ8F, "20=xxx" czyli RT5788AGJ8F oraz "26=xxx" czyli RT5779AGJ8F?
Nie biorę pod uwagę układu 2D=xxx czyli RT6254AHGJ6F bo on tutaj nie będzie pasował.

#11 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu  [РЕШЕНО]


от Vogelek23 31 Август 2024, 23:06
Zamontuj ten, który będzie najłatwiej dostępny. Wszystkie są zamienne - różnią się jedynie maksymalnym prądem wyjściowym (MP2161AGJ ma najniższy - 2A, a RT5789AGJ8F najwyższy - 6A) i związaną z nim rezystancją RdsON wewnętrznych MOSFETów.

#12 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от ctro 1 Сентябрь 2024, 07:25
Lenovo potrafiło zamówić układy od ITE o takim samym oznaczeniu, a innej funkcjonalności, niż bez ich logo.
Nie zdziwiłbym się, gdyby Microsoft na 1 montaż zamówił specjalne wykonanie układów.

Niestety prowadzi to do wniosku, że trzeba cholernie uważać, montując części wg oznaczenia i sprawdzać pinout. Lepiej iść wg. schematu - a te czasami dość długą są niedostępne w sieci.

#13 Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от krisark 5 Сентябрь 2024, 09:16
Założyłem układ MP2161AGJ bo był dostępny, na cewce L2 pojawiło się prawidłowe napięcie 1,10V.

Re: Xbox Series X - identyfikacja elementu


от Google Adsense [BOT] 5 Сентябрь 2024, 09:16

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_______________________________
Все права защищены. Вы не можете копировать любой контент и элементов этого сайта без разрешения.
Все торговые марки, продукты или услуги, опубликованные на этом сайте принадлежат их законным владельцам, защищены авторским правом и используются только в информационных целях.
cron