• Z USB do VGA - Bezprzewodowo?

#1 Z USB do VGA - Bezprzewodowo?


przez Dollar 7 września 2024, 11:02
Dzień dobry.

Potrzebuje około 15 urządzeń, które połączą komputery stacjonarne z rzutnikami w sposób bezprzewodowy, aby uniknąć w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach korytkowania i kładzenia kabli do transmisji obrazu.
Komputery mają tylko dostępne gniazdo VGA, które jest zajęte dla monitora pc.
W sieci znalazłem idealne urządzenie:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... SB_to.html
Niestety już niedostępne, a używane są dostępne tylko na rynku Amerykańskim co wiąże się z dużymi kosztami.

Czy ktoś spotkał się z podobnym typem urządzenia na rynku europejskim?

Jest to rozwiązanie tymczasowe, ponieważ sukcesywnie w salach będą montowane monitory interaktywne.

Re: Z USB do VGA - Bezprzewodowo?


przez Google Adsense [BOT] 7 września 2024, 11:02

#2 Re: Z USB do VGA - Bezprzewodowo?


przez Vogelek23 7 września 2024, 12:16
Ten model jest też sprzedawany w Wielkiej Brytanii - niestety, tylko pojedyncze sztuki, najczęściej używane. Dostępne na ten moment trzy sztuki w cenie około £20 (100PLN). Natomiast na rynku europejskim sprzedawano (nie szukałem, więc nie wiem jak z dostępnością i czy nadal jest w sprzedaży) urządzenie o nazwie Q-Waves Wireless USB AV Kit, które oprócz VGA ma też wyjście HDMI.

#3 Re: Z USB do VGA - Bezprzewodowo?


przez Dollar 7 września 2024, 15:15
Dzięki za udzielenie odpowiedzi.

Już szukałem tego sprzętu i znalazłem w UK dostępność.

Nie mniej, jednak jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł.

#4 Re: Z USB do VGA - Bezprzewodowo?


przez Vogelek23 7 września 2024, 15:39
Spróbuj zapytać się tutaj (Emiraty Arabskie): https://avgear.io/?product=trulink-usb-to-vga-adaptor - na górze strony masz numer telefonu. Innych gotowych rozwiązań, które miałyby spełnić Twoje wymagania, nie znalazłem. Zestawy HDMI są bardzo powszechne, natomiast zestawy USB do VGA nie są już w zasadzie produkowane, bo praktycznie nikt ich nie potrzebuje w dobie innych, dużo lepszej jakości i szybkości, standardów wideo.

Jedyna sensowna solucja, jaka mi się nasuwa, to konwersja USB do HDMI po stronie nadajnika (komputer), przesył sygnału HDMI bezprzewodowo i jego konwersja do VGA po stronie odbiornika (monitor, rzutnik).
Obrazek
Koszt pojedynczego zestawu (konwerter USB do HDMI + bezprzewodowe HDMI + konwerter HDMI do VGA) to około 300zł w najtańszej konfiguracji. Pomnóż to sobie razy 15 i masz całkowity koszt przedsięwzięcia.

#5 Re: Z USB do VGA - Bezprzewodowo?


przez Dollar 10 września 2024, 10:07
Twoje rozwiązanie rozwiązałoby problem, niestety szkoła ma ograniczony budżet, próg 100 zł można wytłumaczyć kosztami koryta i kabla.

W Anglii mam przyjaciela, z którym kombinuję skup hurtowy urządzeń i wysyłkę do Polski w jak najniższych możliwych cenach.
Widzę, że masz lokalizację UK w profilu, może masz jakieś sprawdzony transport do Polski?

Re: Z USB do VGA - Bezprzewodowo?


przez Google Adsense [BOT] 10 września 2024, 10:07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.