• Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez andkan 9 września 2024, 10:19
Witam.
MB: NM-C361 rev 1.0
BIOS: 25Q128JV
Laptop po aktualizacji systemu Windows i BIOS-u (podobno) przestał się uruchamiać, tzn. włącza się podświetlenie klawiatury i matrycy ale brak treści, można wyłączać i włączać przyciskiem, nie można wejść do biosu. Po odłączeniu dysku (dysk na M.2) uruchamia się z komunikatem braku dysku i można wejść do biosu. Dysk podstawiony w innym laptopie działa. Dysk z innego laptopa też działa. Próbuję z innymi biosami znalezionymi w necie - na razie bez powodzenia. Proszę o pomoc.

Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez Google Adsense [BOT] 9 września 2024, 10:19

#2 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez ctro 9 września 2024, 10:54
Tzn obecnie laptop działa prawidłowo z różnymi dyskami, ale na oryginalnym nie chce?
Spróbuj zrobić na innym dysku zainstalowanie poprzedniej wersji bios z oficjalnej strony Lenovo (rollback).
Możesz też sprawdzić w dzienniku zdarzeń kiedy ostatni raz ten dysk pracował i czy sterowniki itd pasują do tej maszyny (w menadżerze urządzeń będą jako ukryte)- może klient ściemnia i wrzucił jakiś niekompatybilny dysk z tą maszyną.. Spotkałem się z Lenovo, które startowały tylko z wybranymi dyskami, ale to były starsze konstrukcje..

Zobacz też, czy nie ma nowszego firmware do tego dysku w internecie.

#3 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez andkan 9 września 2024, 11:04
Tak dokładnie jest. Na oryginalnym nie chce. Próbowałem tylko z jednym dyskiem M.2, bo tylko jeden mam, z HP. Wykluczam jakieś dziwne kombinacje. Ale coś musiało pójść nie tak.

#4 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez Radek1990 9 września 2024, 16:12
Jeżeli programowałeś w nim bios innym wsadem niż oryginalny to zrób aktualizacje bios spod Windowsa, Lenovo robi problemy jeśli wsad kbc i bios się różnią, podczas aktualizacji powinien nadpisać KBC wsadem z biosu.

#5 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez andkan 10 września 2024, 07:01
Tak właśnie zrobiłem. Na działającym dysku zaktualizowałem bios wsadem ze strony producenta. Bez rezultatu. Chciałem to samo zrobić z dyskiem (XPG), pobrałem oprogramowanie ale nie mogłem aktywować w nim tego dysku - to wszystko na drugim laptopie, na którym ten oryginalny dysk działa. Dzisiaj spróbuję podłączyć ten dysk przez USB.

#6 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez ctro 10 września 2024, 09:08
Nie wszystkie biosy mają dodaną aktualizację KBC, dlatego sugerowałem rollback.

#7 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez andkan 10 września 2024, 09:40
Nie znam, jak to zrobić?

#8 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez ctro 10 września 2024, 14:33
Najlepiej jak podasz serial i aktualną wersję biosu i EC

#9 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez andkan 10 września 2024, 14:50
Dysku nie dało się upgrade-ować, ma najnowszy soft.
LENOVO IDEAPAD L340-15IRH GAMING
BIOS: BGCN35WW
EC: BGEC36WW
SN: PF26FRSB
bios i ec mają różne wersje w tej chwili, dlatego że były aktualizowane do wersji 36, ale z biosem wróciłem do poprzedniej wersji.

#10 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u  [ROZWIĄZANY]


przez ctro 10 września 2024, 19:17
Spróbuj:
https://newdriverdl.lenovo.com.cn/newle ... CN34WW.exe

Wersja BIOS: BGCN34WW, Wersja EC: BGEC34WW

Jak nie będzie chciało pójść, to w bios trzeba włączyć możliwość downgrade bios.
Ewentualnie zrobić extract only i w cmd odpalić winuptp64 -sp

dopisek -sp wymusza instalację

#11 Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez andkan 11 września 2024, 08:57
I to był strzał w dziesiątkę. Działa. Bardzo dziękuję za pomoc.

Re: Lenovo IdeaPad L340-15IRH po aktualizacji bios-u


przez Google Adsense [BOT] 11 września 2024, 08:57

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.