• Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także jakichkolwiek wsadów BIOS / firmware (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez majdanos 14 września 2024, 01:42
Witam mam problem z uruchomieniem laptopa acer nitro 5 an515-55-5458 z zasilacza
Wersja płyty głownej : FH51M LA-J871P REV:1B
co zrobiłem:
sprawdziłem gniazdo zasilania
wymieniłem charger ładowania baterii bq24781
zregenerowałem scieżke bo była zjedzona od cmsrc_chg z rezystora prb10
Pozyczyłem baterie (niestety juz oddałem) i uruchomiłem laptopa na niej (był brak sygnalizowania ładowania baterii)
pomierzyłem rezystancje na cewkach
sprawdziłem pqb3 oraz pqb4
napiecia z bq24781 sa nastepujące
n1 2.5-3.1 v skacze
n3 0.03 v
n4 0 v
n5 0 v
n6 2.53v
n11 0 v
n12 0 v
n15 0-1 v skacze
n18 0.2 v
n20 0.2 v
n24 6v
n25 5.7v
n28 19,3v
2 sprawa bateria od tego laptopa nie daje napiecia na gniazdo pomimo naładowania cel.coś czytałem ze driver sie mógł zablokować można ją jakoś ożywić ?
brak acdrv nie wysterowuje tranzystorów wiec główna linia 19v jest martwa. prosiłbym o rady.

Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez Google Adsense [BOT] 14 września 2024, 01:42

#2 Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez Vogelek23 14 września 2024, 18:33
Zmierz rezystancje pomiędzy drenem a źródłem, oraz pomiędzy bramką a źródłem tranzystorów PQB3 i PQB4.

#3 Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez majdanos 14 września 2024, 22:52
pqb3:
dren-źródło 1.5m ohma
bramka-zródło 0.95 m ohma
pqb4:
dren-źródło 1.1 m ohma
bramka-zródło 0.92 m ohma

#4 Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez Vogelek23 14 września 2024, 23:08
majdanos napisał(a):1.5m ohma
Megaoma czy milioma? Ten pierwszy zapisuje się dużą literą, ten drugi małą. Przy okazji proszę zmierzyć rezystancję do masy na źródle PQB4.

#5 Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez majdanos 15 września 2024, 18:10
Mój błąd, oczywiście chodziło mi o Megaohmy. Co do PQB4 to pomiedzy masą a żródłem mam 0.95M ohma.

#6 Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez Vogelek23 15 września 2024, 19:28
Zewrzyj dren ze źródłem tranzystora PQB4 przez amperomierz i sprawdź, czy płyta normalnie się włączy (nie podłączaj na razie baterii).

#7 Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez majdanos 16 września 2024, 01:31
Vogelek23z góry bym cie musiał przeprosić bo emocje wzieły góre i podłaczyłem te baterie.Zwarłem dren ze źródłem tak jak napisałeś. Laptop właczył się i po nawet nie sekundzie umierał. Wzielem go pod termowizje. patrze ze cpu nagrzewa się z jednej strony. Zmarnowany ze cpu jest ubity podłaczyłem baterie a ten dziad ożył...piknoł sobie z brzeczka co prawda nie daje obrazu ale podpinałem pendrive i ten nawet zaświecił ;o W tym setupie wyłacza się po ok 20 sek i trzeba odpiąć zasilacz aby znowu ożył. Wiem ze jestem poczatkowy i sie podniecam ale może bym mu wgrał nowego biosa albo wsad do kbc ? svoda 4 mam. czekam z niecierpliwościa na odpowiedz.


Edit. Dzisiaj podłaczyłem zasilacz serwisowy patrze a tam pobór 1.5a. Sprawdzam napiece na baterii a tu cyk bateria się ładuje :wtf: po wcisnieciu power klawiatura się podświetla. cpu i gpu zaczynają się grzać.napiecia wszystkie są, prąd pływa, ale dalej nie ma obrazu.po odpieciu baterii z samego zasilacza laptop uruchamia się i chodzi bez restartu ale bez obrazu..acdrv jest teraz na zasilaczu jak i na baterii.. ehh czary jakieś. :lol:

Re: Acer nitro 5 an515-55-5458 brak acdrv


przez Google Adsense [BOT] 16 września 2024, 01:31

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.