Jest tryb włączenia samego podgrzewacza z poziomu sterownika, ale nie ma kontroli nad prędkością przyrostu temperatury, ustawia się temperaturę zadaną i do niej sterownik dąży. Problem jest jeszcze jeden, w tym trybie sterownik włącza grzałki na podstawie odczytów temperatury z PCB, po załączeniu górnych grzałek dół przestanie się włączać ponieważ temperatura płyty wzrośnie powyżej zadanej.
Re: Re: Sterownik stacji BGA
przez Google Adsense [BOT] • 31 stycznia 2013, 11:24
Po kolejnych dniach testów dorzucę jeszcze kilka słów od siebie. Nie każdą płytę główną dałem radę nagrzać poprzez podniesienie parametru delta C. Ale ominąłem problem w ten sposób, że dodałem sobie dwa profile wygrzewające dół. Dla SnPb i PbFree osobno. Uruchamiam taki profil na początek i gdy temperatura dołu przekroczy 1-2 stopnie temperaturę Etapu 1 z właściwych profili SnPb i PbFree, przełączam szybko sterowanie te właśnie profile (w zależności od rodzaju stopu), co powoduje jakby wystartowanie już kolejnego etapu dwoma grzałkami. Profile wygrzewające mam ustawione na 200 stopni przy PbFree i 190 przy SnPb. Takie zawyżenie temperatury pozwala grzałkom się jakby bardziej "rozpędzić" Może komuś się to przyda.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Niestandardowe podejście do komputerów.
Jeśli skorzystałeś z mojej pomocy na Forum, możesz w ramach podziękowania wspomóc jego rozwój.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Jeśli skorzystałeś z mojej pomocy na Forum, możesz w ramach podziękowania wspomóc jego rozwój.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Odpowiadając na pytania odnośnie wysięgnika na którym zamontowałem górna grzałkę, jest to uchwyt biurkowy dla monitorów LCD. Dostępny na allegro za około 70 zł.
W mojej subiektywnej ocenie jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż mam w "zasięgu" wysięgnika całą powierzchnię podgrzewacza. Możliwa jest także regulacja wysokości.
W mojej subiektywnej ocenie jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż mam w "zasięgu" wysięgnika całą powierzchnię podgrzewacza. Możliwa jest także regulacja wysokości.
Witam, jako iż jest to najbardziej aktualny temat odnośnie budowy sterownika i samej stacji bga to zapytam tutaj. Jakie mogę zastosować maksymalne odstępy pomiędzy promiennikami powiedzmy 245x60, tak aby zwiększyć pole grzewcze, ale żeby nie miało to negatywnego wpływu na równomierny proces podgrzewania?
Jeżeli wyrzuca Ci błąd po weryfikacji to spróbuj zastosować dodatkowy bufor do programatora oparty na układzie 74HC244. Ja miałem podobny problem próbowałem trzema różnymi programatorami z od podłączonym i odpiętym LCD. Dopiero po zastosowaniu bufora układ zaprogramował się prawidłowo, a programowałem przez program ISP Prog.
Dla zainteresowanych kilka zdjęć z budowy górnej głowicy. Wykonanie w całości ręczne, promiennik QP-1, wymiary głowicy 80x80x150mm, wentylator 70x70mm. Aktualnie kompletuje części do sterownika kolegi kmkm2, będzie on sterował podgrzewaczem Int883. Po ukończeniu poinformuje osoby zainteresowane jak sprawuje się powyższy promiennik.
Re: Sterownik stacji BGA
przez Google Adsense [BOT] • 1 marca 2013, 22:31
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
_______________________________Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.