JPserwis писал(а):Mam napięcia Vbb oraz ST1/2 i ST3/4 około 2v nie wiem czy te napięcia są poprawne.
A co z napięciami na wejściach IN1-IN4? Aby układ się włączył (przekazał napięcie z Vbb na OUT1-OUT4), musisz na wejściach IN1-IN4 mieć co najmniej 5V (zalecany jest poziom minimum 7V) napięć aktywujących. Oczywiście, wystarczy, że na tylko jednym wejściu (np. IN3) będziesz miał te minimum 5V - aktywuje się wtedy wyjście OUT3. Sygnały ST1/2 oraz ST3/4 są to
wyjścia diagnostyczne typu "otwarty dren" - w przypadku uszkodzenia któregoś z kanałów, odpowiednie wyjście przyjmuje stan niski.
Oraz jakie warunki muszą być spełnione aby układ TLE 4267 G wystawił napięcie 5v.
Ten układ ma dość złożoną logikę sterującą. Pokrótce, wejście E2 jest to po prostu wejście ENABLE (włączenie), aktywowane stanem wysokim. Wejście E6 natomiast (HOLD) służy do "zatrzaśnięcia" układu w dowolnie wybranym momencie (aktywowane stanem niskim).
Załóżmy, że na wejściu E6 masz stan wysoki a na E2 stan niski (jest to stan początkowy po włączeniu zasilania). Zgodnie z tabelą ze strony 3 datasheet'u, układ jest wyłączony. W tym momencie podajesz na wejście E2 stan wysoki - układ załącza wyjście. Jeśli teraz ściągniesz wejście E6 do masy, to układ "zatrzaśnie się" i nawet, gdy wejście E2 przyjmie stan niski, układ nadal będzie włączony i pozostanie w tym stanie, dopóki wejście E6 nie przyjmie stanu wysokiego (oczywiście wejście E2 musi mieć wtedy stan niski).
I teraz ćwiczenie: Mamy stan początkowy po włączeniu zasilania (E2 w stanie niskim, E6 w stanie wysokim). Włączasz układ stanem wysokim na wejściu E2. Po chwili zdejmujesz napięcie z E2 - układ wyłączy się. Teraz ściągasz wejście E6 do masy, a następnie znów podajesz stan wysoki na wejście E2.
Pytanie: czy układ będzie włączony, czy wyłączony?